Vezi Galerie
Conditii de plata : 30 % avans la rezervare
20% ( pana la 15.04.2019 )
50 % ( cu 30 de zile inaintea plecarii )

Tarifele sunt pe, persoana ( adult in camera Dubla ) si includ:
7 nopti, regim de masa specificat, Transport Avion ( Cursa Charter ), Taxe Aeroport, transferuri, ghid in limba romana

Nu include : Taxa de statiune !
Hotel 4* si 5* - 3 dinari/pers/noapte
( se achita la receptia hotelului )
Oras plecare Plecare Durata Masa Zbor Tarif Detalii
Plecari in luna Iunie
Bucuresti 01.06 7 nopti All Inclusive AirBucharest 414 € Cerere
Bucuresti 29.06 7 nopti All Inclusive AirBucharest 486 € Cerere
Plecari in luna Iulie
Bucuresti 06.07 7 nopti All Inclusive AirBucharest 498 € Cerere
Bucuresti 13.07 7 nopti All Inclusive AirBucharest 498 € Cerere
Bucuresti 20.07 7 nopti All Inclusive AirBucharest 498 € Cerere
Bucuresti 27.07 7 nopti All Inclusive AirBucharest 498 € Cerere
Plecari in luna August
Bucuresti 10.08 7 nopti All Inclusive AirBucharest 520 € Cerere
Bucuresti 17.08 7 nopti All Inclusive AirBucharest 520 € Cerere
Plecari in luna Septembrie
Bucuresti 07.09 7 nopti All Inclusive AirBucharest 486 € Cerere
Bucuresti 14.09 7 nopti All Inclusive AirBucharest 436 € Cerere
Bucuresti 21.09 7 nopti All Inclusive AirBucharest 436 € Cerere
Bucuresti 28.09 7 nopti All Inclusive AirBucharest 414 € Cerere
Incarca mai multe preturi
Este situat la 2 km de aeroportul din Monastir, la 7 km de centrul orașului Monastir, la 17 km de Sousse.Hotelul este situat pe prima linie de la mare .

262 camere (75 camere cu vedere la parc, 122 camere cu vedere la mare, 54 camere cu vedere la piscina, 10 apartamente cu capacitatea de a gazdui 3-4 persoane).
Camera
aer condiționat, baie, TV, telefon, seif (contra cost). Wi-Fi în hol Gratuit
Teritoriu
Hotelul are un restaurant mare pentru 500 de persoane, un snack bar (150 de persoane) - a la carte, gratar (250 de persoane), pizzerie, bar de grătar, un bar la ROSA, un bar la piscină, un bar pe plajă, o cafenea maur.
Relaxare si Sport
Sport și divertisment: discotecă, animație, piscine exterioare, indoor și pentru copii, 2 terenuri de tenis, mini golf, volei, baschet, centru de fitness, saună, masaj
Copii
Plaja

Excursie in Sahara ( 2 zile )

Ziua 1:
07:30 Plecare catre El Jem.
08:30 Sosire la El Jem. Se viziteaza amfiteatrul Roman.
09:30 Continuare catre Matmata.
13:00 Sosire la Matmata, se viziteaza Casa Troglodit.
13:00 Pranz la restaurantul Matmata Berbers.
14:30 Plecare catre Douz.
16:00 Sosire la Douz. Optional plimbare pe camile pe dunele de nisip (contra cost).
18:00 Sosire si cazare lahotelul Mouradi Douz 4*.
cazare si cina.
Ziua 2 :
07:30 Plecare catre Tozeur la faimosul lac de sare Chott El Jerid.
08:30 Plecare catre Chébika. Se preiau vehiculele 4x4. Se viziteaza Oasis.
10:00 Jeep safari + Vizita platoul de filmare Star Wars (contra cost)
13:00 Pranz
14:00 Plecare catre Kairouan.
16:00 Sosire la Kairouan. Timp liber pentru a descoperi orasul Medina.
17:00 Intoarece la statiune.

Tunis / Cartagina / Sidi Bou Said - Excursie de 1 zi

Program:
07:45 Plecare catre Tunis.
09:30 Sosire in Tunis. Timp liber pentru a descoperi orasul Medina. ( durata1 ora si 30 min. ).
11:00 Plecare catre Muzeul Bardo.
11:30 Sosire la muzeu, cunoscut pentru faimoasa colectie de mozaicuri romane. ( durata 1 ora ).
12:30 Plecare catre Gammarth. Pranz la hotel El Mouradi Gammarth.
14:30 Sosire la Cartagina, se viziteaza ruinele Cartaginei şi ale Băilor lui Antoninus. ( durata 45 min)
15:15 Plecare catre pitorescul sat Sidi Bou Said.
15:30 Sosire la Sidi Bou Said. Timp liber pentru a descoperi orasul pitoresc, ridicat în stil tipic maur, în combinaţii de albastru şi alb ( durata 1 ora ).
16:30 Intoarcere la statiune.
18:30 Sosire la hoteluri.

Kairouan / El Jem/ Mahdia / Monastir

Program:
07:15 Plecare catre Kairouan.
08:15 Sosire la Kairouan.
Obiective turistice:
• Bazinele Aghlabid (durata 15 min.)
• Mausoleul Sidi Sahbi ( durata 20 min.)
• Spectacole: "Dar El Kairawane" Multimedia si "Experimenteaza Tunisia"( durata 25 min.).
• Marea Moschee ( durata 30 min.).
• Vizitare Fabrica de Covoare ( durata 30 min.).
10:15 Plecare catre El Jem.
11:45 Vizita la Amfiteatrul Roman. ( durata 45 min.).
12:30 Plecare catre Mahdia.
01:20 Pranz la Hotel Mouradi Mahdia.
14:30 Vizita la cimitirul marin Medina (El Skifa Kahla) si portul vechi. ( durata 45 min.)
15:15 Plecare catre Monastir.
16:00 Sosire la Monastir. Timp liber la Bourguiba Mausoleum. ( durata 1 ora )
17:00 Intoarcere la statiune.
17:30 Sosire la hoteluri.

Cap Bon si Bouargoube

Program:
07:45 plecare la Hammamet.
08:45 sosire in Hammamet. Timp liber pentru a explora orasul vechi Medina, (timp de 45 minute).
09:30 plecare la Nabeul.
10:00 sosire in Nabeul, unde se viziteaza un atelier de olarit si ceramica, (timp de jumatate de ora).
10:30 plecare la Kerkouane prin Dar Shaaban.
12:00 sosire la Kerkouane, unde se viziteaza orasul punic (Kerkuan), (timp de 45 minute).
12:45 plecare spre El Haouaria.
13:15 sosire la El Haouaria, unde se serveste masa de pranz la Les Caves, timp de o ora.
14:15 vedere panoramica a pesterile din El Haouaria.
14:40 plecare spre Bouargoub.
16:40 sosire la Bouargoub pentru degustare de vinuri tunisiene la Castelul Bacchus, timp de o ora.
17:40 intoarcere catre resort.
19:00 sosire la hoteluri.

Dougga

Program:
07:45 plecare la Zaghouan.
09:00 sosire in Zaghouan pentru vizita la Templul de apa (timp de 20 minute).
09:20 plecare spre Dougga.
11:20 sosire in Dougga, pentru a vizita orasului roman care este cel mai bine conservat din Tunisia: Capitol, Compass Rose, Templele de Minerva, Celtis (timp de o ora si un sfert)
12:40 plecare spre Teboursouk.
12.50 sosirea in Teboursouk, pentru a servii masa de pranz la hotelul Thugga (timp de o ora).
13:50 plecare spre Thuburbo Majus.
15:20 sosire in Thuburbo Majus, pentru a vizita orasul antic roman, Capitoliul, temple, bai incalzite si vile rezidentiale (timp de o ora).
16:20 intoarcere catre resort.
18:30 sosire la hoteluri.

El Jem - Monastir

Program:
07:30 Plecare carte El Jem.
08:30 Sosire la El Jem. Vizita la amfiteatrul roman "Colosseum" ( durata 1 ora )
09:30 Plecare catre Monastir.
10:30 Sosire la Monastir. Vizita la Masoleul Bourguiba si Ribat. Timp liber in Medina. ( durata 1 ora 30 min.)
12:00 Intoarcere la statiune.
13:30 Sosire la hoteluri.

Hammamet - Nabeul

Program:
07:45 Plecare catre Nabeul.
09:00 Sosire la Nabeul. Vizita la atelierul de olarit si ceramica. ( durata 30 min.)
09:30 Timp liber pentru shopping. ( durata 1 ora 15 min.)
10:45 Plecare catre Hammamet.
11:10 Sosire la Hammamet. Vizita la orasul Medina. ( durata 45 min.)
11:55 Intoarcere la statiune.
13:50 Intoarcere la hoteluri

Friguia Park

Program:
08:30 plecare la Friguia Park
09:30 sosire la Friguia Park unde puteti descoperii cele mai importante specii de animale din Africa de Nord, peisaje. Restaurant, magazine pentru bauturi (racorioare, apa etc)
11:45 incheierea vizitei
24:20 sosire la hoteluri

Contact

021 330 0282

Daniel : 0723 945 886
daniel@gtravel.ro

Laura : 0767 561 257
laura@gtravel.ro

Orar de zbor :

Genovesse Travel

Str. Constantin Radulescu Motru Nr. 14 bl. 27 A
Bucuresti, Romania
021 330 0282
office@gtravel.ro

© 2006 - 2019 SC Genovesse Activ Srl - Toate Drepturile rezervate ®
Inregistrare ca operator de date cu, caracter personal nr. 21299
Utilizand acest site inseamna ca sunteti de acord cu Termeni si Conditii de utilizare.
Politica De Confidentialitate